• 100% Vegan
  • KIIRKULLER Tallinnas I-VII 12-20
  • RoheValik on meie suure rõõmu ja südamega tehtud :)

SUPERTOIT! MCT Kookosõli, mahe

12,14 € Al. 13,49 €

53,96 €/L 53,96 €/L
  • *100% orgaanilisest kookosõlist valmistatud MCT õli
  • *u. 60% kaprüülhapet ja 40% kapriinhapet 
  • *eriti kiire energia muundamine (ketoos)
  • *madala süsivesikusisaldusega, paleo- ja ketogeense dieedi jaoks
  • *maitsetu ja lõhnatu
  • *puhtalt mehaaniline töötlus, täiesti ilma keemilise töötlemiseta

 

RoheValiku artikkel MCT õli kasulikkuse kohta

 

Kaubamärk:
Laoseis: 8
Tarneaeg: 0-3 päeva

* Liitrit

Meie MCT õli on kombinatsioon u. 40% kapriinhapet ja u. 60% kaprüülhapet. Mõlemad kuuluvad keskmise ahelaga rasvhapete perekonda, mis on tuntud selle poolest, et organism suudab neid eriti kiiresti metaboliseerida ja on seetõttu tõelised energiavarustajad. Ideaalne smuutide, mahlade, kokteilide või salatikastmete jaoks.

Mis on MCT õlid?
Lühend tähendab tõlkes MCT M edium-C hain T riglütseriide: keskmise ahelaga rasvhapped. MCT õlid koosnevad eranditult neist keskmise ahelaga rasvhapetest. Need koosnevad 8 kuni 10 süsinikuaatomist. See eristab MCT õlisid kõigist teistest tavapärastest looduslikest õlidest, kuna puhtaid MCT õlisid looduses ei eksisteeri. Taimsed rasvad koosnevad alati erinevate rasvhapete kombinatsioonist, näiteks keskmise ja pika ahelaga rasvhapped (pika ahelaga triglütseriidid = üle 10 süsinikuaatomiga LCT).

Keskmise ahelaga rasvhappeid leidub peamiselt troopilistes taimeõlides, näiteks kookosrasvas või palmiõlis. Näiteks kookosõli koosneb poolest keskmise ja pika ahelaga rasvhapetest. Enamikul juhtudel on kookosõli tuntud tahke, või-sarnase valge õlina. Kui kookosõli on vedel, on see tavaliselt soe. Keskmise ahelaga rasvhapete ekstraheerimine võib aga põhjustada ka kookosõli vedelaks muutumist. Ainult keskmise ahelaga rasvhapetega vedela puhta MCT õli tootmiseks tuleb need ekstraheerida, st eraldada kõikidest muudest rasvhapetest.

Kookosõlis sisalduvad looduslikud triglütseriidid eraldatakse füüsiliselt keskmise ja pika ahelaga rasvhapeteks, destilleerides madalatel temperatuuridel vabu rasvhappeid hoolikalt. Sel viisil rikastatud keskmise ahelaga rasvhapped tekitavad loomulikult madalama sulamistemperatuuriga triklütseriidid.

Meie jaoks eriti oluline, et töötlus toimuks looduslikult ja ilma keemilise töötlemise või muude ebaloomulike eraldusaineteta. Meie MCT õli töödeltakse puhtalt mehaaniliselt, et saaksime parimat võimalikku kvaliteeti ja vastaksime orgaaniliste juhiste rangetele nõuetele.

Mis teeb keskmise ahelaga rasvhapped nii eriliseks?
MCT õlis sisalduvad keskmise ahelaga rasvhapped, kapriin ja kaprüülhape, saavad organism eriti hästi metaboliseerida tänu nende erilisele struktuurile ja lühikestele süsinikuahelatele. See annab neile eelise, et neid ei pea seedima ja transportima läbi lümfisüsteemi, vaid nad jõuavad maksa otse vere kaudu. Seal muundatakse keskmise ahelaga rasvhapped otse energiaks, näiteks skeletilihaste ja aju energiavajaduste rahuldamiseks või ketoonkehade tootmiseks, mis toimivad energiakandjatena.

MCT õli omadused
Vastupidiselt teistele MCT õlidele on kookosõli baasil valmistatud MCT õli loomulikult loomsetest saadustest vaba, s.t vegan ja ka gluteenivaba. See on vedel, lõhnatu ja maitsetu. Selle välimus on selge ja läbipaistev - nagu vesi. Köögis sobib see ideaalselt salatite, kastmete või smuutide valmistamiseks. Võrreldes puhta kookosõliga on MCT õli valgustundlik ja pakutakse seetõttu meie tehases säilivusaega pikendavas pruunis klaaspudelis koos praktilise vedrudosaatoriga.

 

Keskmine energia- ja toitainesisaldus 100 g
energia3700 kJ / 900 kcal
rasv 100 g
sellest: küllastunud rasvhapped 99,9 g
monoküllastumata rasvhapped0 g
Polüküllastumata rasvhapped 0 g
süsivesikud0 g
millest suhkrud0 g
valk 0 g
sool 0 g


Nautige meie tooteid mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise osana.

 

Koostisosad:
100% Orgaaniline kookosõli MCT

Säilivus - 14–24 kuud
Ladustamine - Hoida jahedas valguse eest kaitstud kohas

 
Kommentaarid

Sarnased tooted