• DPD = 2,49€ / 39 €+ = 0 €
  • Naerata!
  • Südamega tehtud

Oomega 3 + DHA "Linaseemnete ja Astelpaju" 100ml, mahe

9,59 € 11,99 €

*linaseemneõli DHA-ga
*astelpajuõliga
*rikas polüküllastumata rasvhapete poolest
*toetab normaalseid südame-, nägemis- ja aju funktsioone
*vegan ja gluteenivaba
*taimne ja ressursisõbralik

Antud toote parim enne kuupäev on 19/05/2021. Kuid tegu ongi tootega, mis peale valmistamist säilibki 2-3 kuud ehk oma puhaste koostisosade tõttu ja väga kõrge oomega 3 sisalduse pärast on see naturaalne.

 

 

Kaubamärk:
Laoseis: 2
Tarneaeg: 0-3 päeva

Meie omega DHA linaseemne- ja astelpajuõli on kombinatsioon väärtuslikust vetikaõlist, meie veskivärskest linaseemneõlist ja astelpajuõlist. See on väga rikas oomega-3 rasvhapete poolest ja kuulub seetõttu meie elutähtsate õlide kategooriasse. Selle 1,6 g DHA (dokosaheksaeenhape) sisaldus 100 g kohta muudab selle õlisegu eriti väärtuslikuks.

Dokosaheksaeenhape (DHA) aitab kaasa normaalsele südamefunktsioonile ning normaalse nägemise ja ajutegevuse säilitamisele. Positiivsed mõjud ilmnesid 250 mg DHA päevase tarbimise korral, mis vastab 16 g õlisegule (kaks supilusikatäit 8 g juures). Soovitatud päevast tarbimist ei tohiks ületada. Lisaks on hea tervise eeltingimuseks mitmekesine ja tasakaalustatud toitumine ning tervislik eluviis. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

DHA - mere rasvhape
Külmaveekalad, nagu lõhe, heeringas, makrell ja tuunikala, on kõige olulisemad loomade oomega-3 tarnijad. Vetikad toodavad elutähtsat DHA-d, mis imendub merekalades. Kokkuvõtteks võib öelda, et vetikad on keskkonnasõbralik taimne DHA, mere oomega-3 rasvhappe allikas. Oma kuue süsiniku kaksiksidemega on DHA tõeliselt erakordne rasvhape.

Alusena linaseemneõli ja astelpajuõli
Kinnistame linaseemneõlisse ja astelpajuõlisse väärtuslikku vetikaõli. Linaseemneõli iseloomustab selle kõrge sisaldus - umbes 50 g 100 g alfa-linoleenhappe (ALA) kohta. ALA on asendamatu rasvhape, mis on inimkehale eluliselt vajalik ja mida saab ainult toiduga. See muudab meie värske linaseemneõli ideaalseks aluseks meie oomega DHA õlidele.

Oksüdatsioonitundliku vetikaõli kvaliteedi kaitsmiseks lisame segule astelpajuõli. Õlis sisalduvad looduslikud vitamiinid A ja E (karoteenid, tokoferool ja tokotrienool) on antioksüdandid ja kaitsevad polüküllastumata rasvhappeid. Veelgi enam, astelpajuõli annab õlisegule meeldiva puuviljamaitse.

DHA tervisele kasulik
Vetikaõlil ja linaseemneõlil on sarnased omadused. Vetikaõli annab aga ka polüküllastumata rasvhappe DHA. Polüküllastumata rasvhapped on meie rakumembraanide olulised komponendid. Messenger-ainetena on need meie organismile hädavajalikud, kuna võimaldavad rakkudes keemilist signaaliülekannet ja vastutavad seega närvirakkude vahelise suhtluse eest.

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) kinnitas ka järgmised tervisealased väited DHA ja ALA kohta:

ALA aitab säilitada vere normaalset kolesteroolitaset (minimaalselt päevas 2 g ALA-d).
Mitmekesine, tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis on hea tervise eeltingimus.
DHA aitab säilitada normaalset nägemist, aju ja südame funktsioone (minimaalse päevase tarbimise korral 250 mg DHA).
Mitmekesine, tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis on hea tervise eeltingimus.

Keskkonna- ja ressursisõbralik
Vastupidiselt ohustatud kalade populatsioonidele paljunevad vetikad kergesti. Vetikad ei korjata merest, vaid neid kasvatatakse spetsiaalsetes öko- ja ressursisõbralikes mahutites. Meie omega DHA õlide tootmiseks kasutame kontrollitud mahepõllunduses kasvatatud vetikaid ilma saasteaineid ja antibiootikume lisamata.

Soovitatav veganitele
DHA-ga linaseemneõli on eriti soovitatav taimetoitlastele ja veganitele. Meie veskivärske linaseemneõli sisaldab 50 g oomega-3 rasvhapet alfa-linoleenhapet (ALA). ALA abil suudab meie keha ise toota väikestes kogustes DHA-d. ALA-d võib saada taimeõlide, näiteks chiaõli (63 g 100 g) või kamelinaõli (42 g 100 g) kaudu. Kuid need allikad ei kata alati organismi DHA vajadust.

Pika ahelaga rasvhapete defitsiidi vältimiseks on soovitatav toidus sisaldada külma veega kala või kalaõli. Vetikaõli võib pidada piisavaks taimseks asendajaks kala või kalaõli kapslite tarbimiseks. Eriti vetikaõli on ideaalseks alternatiiviks taimetoitlastele, veganitele või inimestele, kellele kalaõli kapslite võtmise järel kala või „kalas röhitsemine” ei meeldi. Pealegi ei sisalda vetikaõli kalavalku, mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone.

KASUTAMINE
Hommikusöök
Meie Omega DHA õli linaseemneid ja astelpaju võib lisada smuutidesse, müslisse või jogurtisse või salatitesse ja köögiviljadesse. Õlisegu võib segada ka puuviljamahladega.

Oomega DHA õli linaseemned ja astelpaju sisaldavad dokosaheksaeenhapet (DHA) mikrovetikatest Schizochytrium sp. DHA aitab kaasa normaalsele südame- ja ajutegevusele ning säilitab normaalse nägemise. Kasulikud mõjud ilmnesid päevases annuses 250 mg DHA, mis vastab 16 g meie õlisegule (2 supilusikatäit 8 g juures).
Soovitatud päevast tarbimist ei tohiks ületada. Hea tervise eelduseks on mitmekesine ja tasakaalustatud toitumine ning tervislik eluviis. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Omega-3 rasvhapped on väga tundlikud oksüdatsiooni suhtes. Seetõttu tuleks oomega DHA õli linaseemneid ja astelpaju hoida külmkapis, eriti pärast pudeli avamist. Õlisegu võib lisada smuutidele või kasutada müsli ja salatikastmete viimistlemiseks. Arvestades selle kuumustundlikkust, sobib õli ainult külmade roogade jaoks ja seda ei tohiks kasutada praadimiseks.

Kommentaarid

Sarnased tooted