• LADU TÜHJAKS!
  • VÄGA PALJU SOODUSPAKKUMISI!
  • JÄTKUB KIIREMATELE!

19.03 Sarapuupähkliõli Virgin 100ml, BIO

4,50 € 8,99 €

*külmpressitud röstimata orgaanilistest sarapuupähklitest
*mahe, iseloomulik maitse
*kõrge küllastumata rasvhapete sisaldus
*küpsetamiseks, magustoitudeks ja salatiteks
*laktoosivaba ja gluteenivaba

 

 

Kaubamärk:
Laoseis: 0
Tarneaeg: kuni 10 päeva

Meie kvaliteetne orgaaniline sarapuupähkliõli on külmpressitud röstimata sarapuupähklitest. Nii säilivad väärtuslikud koostisosad ja iseloomulik maitse eriti hästi. Kuldkollase värvi ja mahe maitsega peenepähkliõli sobib nii magusatesse kui ka soolastesse roogadesse. See sobib suurepäraselt ka kastmete, dippide ja puuviljaliste magustoidukastmete jaoks. Pealegi saab seda pähkli maitse saamiseks jäätise ja muude magustoitude peale niristada. Sarapuupähkliõli võib kasutada ka pirukate või küpsiste küpsetamiseks. Kastmed saavad peene pähklise aroomi. Sarapuupähkliõli ja äädikaga kastmed toetavad roheliste salatite algset maitset. Sarapuupähkliõlis on eriti rikas oleiinhape, küllastumata rasvhape, mis muudab selle sobivaks lühikeseks praadimiseks ja aurutamiseks.

Päritolu
Sarapuu (Córylus) on puust põõsaste ja puude perekond, mis kuulub kaseperekonda (Betulaceae). Mõne sordi pähklid on söödavad ja väga rasvarikkad: sarapuupähklid koosnevad kuni 65% taimeõlist.

Metsikuid sarapuupuid leidub Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas, kuid neid kasvatatakse peamiselt Türgis ja Itaalias. Saksamaal koristavad sarapuupähkleid enamasti oravad. Seetõttu ostame pähklid oma õlide jaoks Türgi (Musta mere rannik) sertifitseeritud orgaanilistest istandustest. Neitsi sarapuupähkliõli jaoks kasutame mahepõllundusest pärit pähkleid vastavalt EL-i ökomäärustele EMÜ nr 834/2007, 889/2008 ja 1235/2008.

KASUTAMINE
Neitsi sarapuupähkliõlil on sile magus pähklimaitse, mis muudab selle ideaalseks toortoidu ja puuviljasalatite, täisteratoitude ja kastmete valmistamiseks. Tänu oma rasvhapete spektrile sobib see mõõdukaks ja kõrgel temperatuuril küpsetamiseks, näiteks küpsetamiseks või praadimiseks (nt pannikoogid, krepid jne).
Kuigi sarapuupähkliõli on üldiselt täisväärtuslik, ei soovita me toodet allergikutele, kuna see võib sisaldada sarapuupähkli allergeenide jälgi.

Koostisosad: sarapuupähkliõli, sertifitseeritud orgaaniline

Keskmine energia- ja toitainesisaldus 100 g kohta
Energia3700 kJ / 900 kcal
Rasv 100 g
küllastunud 8,5 g
monoküllastumata rasvhapped83 g
polüküllastumata 8,5 g
Süsivesikud: 0 g
sellest suhkrud 0 g
Valk 0 g
Sool 0 g

Rasvhapete diagramm
küllastunud rasvhapped 8,5 g
monoküllastumata rasvhapped 83 g
küllastumata rasvhapped (Omega-6) 8 g
kolmekordsed küllastumata rasvhapped (Omega-3) 0,5 g

 

Kommentaarid

Sarnased tooted