• LADU TÜHJAKS!
 • VÄGA PALJU SOODUSPAKKUMISI!
 • JÄTKUB KIIREMATELE!

Miks kasutada looduslikest koostisosadest puhastusvahendeid?

19.02.2021 / 0 kommentaari
Miks kasutada looduslikest koostisosadest puhastusvahendeid?

Keskkonnast terviseprobleemideni - siin on 6 põhjust, mis kirjeldavad keskkonnasõbralike puhastusvahendite eeliseid.

 

 

1. Tee oma kodu ohutumaks.

Hoiatus! Kergelt süttiv! Toksiline!

Sellest, et tavalistel pesuvahenditel on sellised sildid, saame tegelikult juba aru, et päris ohutud need ei ole. Mõned kemikaalid nagu näiteks kloor ja ammoniaak, kui neid omavahel segada, on lausa väga ohtlikud. 

 

Sellistele koostisosadele on eriti tundlikud justnimelt lapsed ja koduloomad, sest oma suuruse pärast, ei ole nende kehad antud kemikaalidele piisavalt vastupidavad. 

 

Kas teadsid, et just tavaliselt kodused puhastusvahendid on üheks sagedasemaks põhjuseks, miks helistatakse mürgistusteabekeskusesse? (Eestis on see number 16662 - hea teada!) 

 

Seega, üks väga kerge viis oma kodu kõigile ohutumaks teha, on kasutada looduslike koostisosadega pesuvahendeid, millel puuduvad ohtu kuulutavad sildid, sest nende koostises sellised ained lihtsalt puuduvad. 

 

2. Ohutud igapäevaseks kasutamiseks.

Mõned puhastusvahendid on juba pealevaadates ilmselgelt kahjulikud, ent mitmetel on tervist kahjustavad mõjud, mis ilmnevad alles aja jooksul. Mitmed pesu- ja nõudepesuvahendid, samuti enamik lõhnaainetega tooteid, sisaldavad endokriinseid häireid tekitavaid kemikaale, mis häirivad keha hormoonide töötalitlust.

 

Need kemikaalid on näiliselt ohutud: on väga väike oht, et mistahes kokkupuude võiks põhjustada negatiivseid tervisemõjusid. Pideva, korduva kokkupuute korral suurenev aga kahju tekkimise oht. Paraku annavad regulaarsed puhastustoimingud meile võimaluse nende kemikaalidega pidevalt ja korduvalt kokku puutuda.

 

Looduslikel puhastusvahenditel üldiselt seda ohtu ei ole. Äädika, söögisooda või eeterlike õlide baasil valmistatud puhastusvahendid ei muutu kahjulikuks, mida rohkem neid kasutate.

 

Pidage meeles, et looduslike puhastusvahendite hulka kuulub sageli äädikas, mis võib kahjustada looduslikust kivist pindu nagu marmor ja graniit. Kui teil on marmorist tööpinnad, siis kasutage näiteks sooja vett ja soodad.

 

3. Hoiad keskkonda!

Paljud puhastuskemikaalid põhjustavad kahju meie keskkonnale, sest on valmistatud pealtnäha süütust naatriumlaurüülsulfaadist (SLS), mis on veeorganismidele mürgine; lisaks sisaldavad mitmed tooted ftalaate, mida on seostatud loomade reproduktiivtervise probleemidega. 

 

RoheValik soovitab kasutada keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid, mis on biolagunevad, mittetoksilised ja madala lenduvate orgaaniliste ühendite sisaldusega (glütseriin, limoneen, süsivesinikud jt.).

 

Looduslike koostisosadega tooted on tootja poolt enamastit ka väga keskkonnasõbralikult pakendatud, mis on samuti suureks plussiks nende kasutamisel.

 

RoheValikusse oleme valinud just sellised tooted, mis on pakendatud nii keskkonnasäästlikult kui tänapäeval võimalik. Näiteks meie poolt müüdava Mulieres-i brändi puhastusvahenditel on ümbriseks tugev paber ja sees plastikust kott, mida on kerge eemaldada kui vahend on otsas ning selle osa saab panna vastavasse jäätmekonteinerisse ümbertöötluseks.

 

 

4. Sisaldavad vähem allergeene.

Tavalised puhastusvahendid sisaldavad sageli allergeene või ärritajaid, mis võivad põhjustada hingamisteede või siinuste ärritust.

 

Justnimelt selle pärast ei soovi meie RoheValikus müüa edasi vahendeid, mis sisaldavad järgmisi kemikaale, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone:

 • parfüümid ja sünteetilised lõhnaained
 • ammoniaak
 • sojakaste
 • gluteen
 • formaldehüüd
 • floor
 • pleegitaja
 • värvained
 • sulfaadid

 

5. Peaaegu kõik looduslikud puhastusvahendid on julmusevabad ehk Cruelty Free sildiga.

Enamik looduslikke puhastusettevõtteid püüab luua säästvaid ja keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid.

 

Loomkatsed lähevad selgelt selle eesmärgi vastu - on iseenesest mõistetav, et tänapäeval ei ole vaja loomi vägisi ära kasutada ning nende peal tooteid testida.

 

Kahjuks eksisteerivad veel meeletult suured firmad, kel ka hiiglaslikud käived, kes üheltpoolt proovivad trendiga kaasas käia ning pakkuda tarbijale looduslikkue pesuvahendeid, aga teiselt testivad neid ikkagi loomade peal. Sage variant on osta testimisteenuseid sisse kolmandatelt osapooltelt, et pealtnäha näida roheline ja julmusevaba ning pigistada silm kinni sellele, kuidas kolmandad osapooled tooteid testivad.

 

RoheValikus on meie südameasjaks toetada ainult neid ettevõtteid, kelle südametunnistus onn 100% puhas. Sama soovitame ka teile!

 

6. Parem õhukvaliteet toas.

Ehk olete märganud, et mõned puhastusvahendid (eriti klaasipuhastusvahendid) kuivavad väga kiiresti?

 

Tihti on see sellepärast, et nendes kasutatakse lenduvaid orgaanilisi ühendeid, ammoniaaki või atsetooni. Sellised ained aurustuvad toatemperatuuril, mis ühtlasi võib kiiresti põhjustada halva siseõhu kvaliteedi. 

 

Ameerika Tervisekaitseamet (EPA - Environmental Protection Agency) toob sellised lenduvad orgaanilised ühendid oma lehel eraldi välja kui kahjulikud aineid, mis halvendavad siseõhu kvaliteeti ning põhjustavad silma-, kurgu-, ninaärritusi, peavalu, iiveldust ning isegi elundite ja kesknärvisüsteemi kahjustusu. Kahtlustatakse, et need ühendid võivad olla lausa kantserogeensed.

 

Teoreetiliselt saab vähendada nende toodete ohtu hoides puhastatava ala hästi ventileerituna, ent kui ei ole akent ega õhupuhastit käepärast, ei pruugi see võimalik olla. Enamik looduslikke puhastusvahendeid kasutavad soodat ja erinevaid õlisid, et anda tootele õrn ja ohutu lõhn ning ilma tekitamata eelpoolmainitud terviseriske.

 

RoheValikust leiad eestimaiselt tootjalt pärit looduslikud pesuvahendid

RoheValikus on nüüdsest saadaval Eestis toodetud Mulieres firma looduslikud puhastusvahendid. Toodete seast leiad laia kasutusvõimalusega looduslikud pesugeelid, üldpuhastusvahendid, seebid, nõudepesumasina tabletid ning isegi küünlad.

 

Need on loomulikult 100% vegan ja julmusevabad. Lisaks on neil Eesti Allergialiidu märgis.

 

Pesugeelid ja üldpuhastusvahendid on pakendatud taaskasutatud pappi. Toode sisaldab seega 70% vähem plastikut, sest selle väliskest on biolagunev. Sisekest on plastikust, mille saab peale kasutamise lõpetamist mugavalt papist eraldada ning siis eraldi vastavasse prügikonteinerisse viia.

 

Käsitööküünlad on valmisatud 100% naturaalsetest koostisosadest ning lõhnastatud ainult eeterlike õlidega.

 

Seep ei sisalda sünteetilisi vahuaineid, mis võivad nahka ärritada. See sisaldab 100% naturaalseid koostisosi nagu kookosõli, oliiviõli ja mandliõli, et hoida teie nahka ärritamata ning seega sobib see suurepäraselt ka beebidele ning inimestele, kellel on tundlik nahk.

 

Erinevad Mulieresi tooted leiad siit:

 

 

Aitäh, et hoolid endast, inimestest sinu ümber ja keskkonnast lugedes seda blogipostitust. Ilusaks kingituseks sinule tegime koodi "Mulieres7", millega saad kõigilt antud brändi toodetelt -7%, kui tellid Mulierese tooteid vähemalt 30€ eest.

Nagu ikka, on RoheValiku südameasjaks pakkuda nii häid hindu kui on võimalik. Me ei paku kunstlikult suuri allahindlusi, millega originaalhind tõuseb, et visuaalselt hea välja näha. Soovime pakkuda kõigile kohe häid hindu ning allahindlusi teeme vaid väga erilistel puhkudel. 

Puhta südametunnistuse ja südameg tehtud Sinu taimne pood, 

RoheValik.ee

Kommentaarid