• LADU TÜHJAKS!
  • VÄGA PALJU SOODUSPAKKUMISI!
  • JÄTKUB KIIREMATELE!

Puhas aloe vera mahl... Miks? 7 põhjust tarbimiseks.

15.03.2021 / 0 kommentaari
Puhas aloe vera mahl... Miks? 7 põhjust tarbimiseks.

 

Mis on aloe vera mahl?

Aloe vera taim on mahlakas taimeliik perekonnast Aloe. Teda kasvab rikkalikult troopilises kliimas ja seda on sajandeid kasutatud ravimtaimena.

Aloe vera mahl on hele,  natuke paksem vedelik, mis on valmistatud aloe vera taimelehe lihast. Tavaliselt teatakse aloe verat, kui head päikesepõletuste ravijat ent selle tervisliku eliksiiri joomine mahla kujul pakub teile ka mitmeid muid tervisega seotud eeliseid.

Aloe vera mahl on valmistatud aloe vera taime kogu lehe purustamisel või jahvatamisel, millele järgnevad erinevad etapid vedeliku puhastamiseks ja filtreerimiseks. Maheda, erilise maitsega mahl seguneb hõlpsalt smuutiks. See teeb aloe vera mahla praktiliseks toidulisandiks. 

 

7 põhjust juua aloe vera mahla.

1. Keha hüdreerimine.

Aloe taim on väga veetihe, seega on see ideaalne viis dehüdratsiooni ennetamiseks või raviks. Hüdreerituna püsimine aitab keha detoksifitseerida, pakkudes teile võimalust keha puhastada ja jääkained välja loputada. Mahl sisaldab ka kopsakat toitainete kogust, mis optimeerib teie keha elundite tööd.

See on ülioluline, sest teie neerud ja maks vastutavad suures osas vere detoksifitseerimise ja uriini tootmise eest. Sel põhjusel peate neid tervena hoidma.

Suurest koormusest taastumine nõuab ka vedeliku tarbimise kaudu vedeliku taastumist. Teie keha vajab rohkem vedelikke, et loputada ja vabaneda piimhappe kogunemisest trenni tehes. Pärast järgmist rasket treeningut proovige kookosvee asemel aloe vera mahla.

 

2. Võitleb põletiku vastu.

Põletik võib kehas esineda paljudel põhjustel, näiteks vigastused või autoimmuunne reaktsioon, mis põhjustab valu ja vähendab keha funktsioneerimisvõimet. Aloe vera mahlas on rasvhapped, salitsüülhapped ja hormoonid, mida nimetatakse auksiinideks ja gibberelliinideks, mis aitavad põletiku vastu võidelda. Need põletikuvastased ained stimuleerivad immuunsüsteemi toimimist ja kollageeni kasvu või blokeerivad ärritajate effektiivsust. Tegelikult kasutavad beeta-sitosterooli paljud jooksjad turse vähendamiseks või ennetamiseks pärast võistlust

 

3. Ravib aknet ja erinevaid nahaprobleeme.

Aloe vera mahl on suurepärane võimalus akne ja nahaplekkide vähendamiseks. Aloe veras sisalduvad hormoonid auksiin ja gibberelliin aitavad puhastada nahaprobleeme ja uuendada uusi naharakke. Samal ajal töötab see sisemiselt, pakkudes kehale vitamiine ja toitaineid. 

Ravib ekseemi ja psoriaasi: aloe vera komponent, ligniin, võib tungida läbi naha kuni seitsme kihini, toites toitaineid ja eemaldades toksiine. Ligniinid on kasulikud selliste nahaprobleemide korral nagu psoriaas ja ekseem.

 

4. Suurendab naturaalsete vitamiinide ja mineraalide tarbimist.

Aloe vera mahl on täis vitamiine ja mineraale. See sisaldab vitamiini B-12, mis aitab luua DNA-d ning hoiab korras verd ja närvirakke. Sellel on ka foolhape, mis hoiab ära sünnidefekte ja loob uusi rakke. Peale nende sisaldab see ka vitamiine A, C ja E, mis on antioksüdandid ja kaitsevad rakke vabade radikaalide eest. Aloe geel sisaldab üheksa mineraali, mis on inimesele elutähtsad. Neid mineraale on vaja ensüümsüsteemide loomiseks ja ainevahetuse nõuetekohaseks toimimiseks. Aloe veras sisalduvad mineraalid on kaltsium, tsink, seleen ja magneesium, mis on hädavajalikud kuni kolmesaja metaboolse funktsiooni täitmiseks. See sisaldab ka kroomi, mis aitab toota insuliini, mis annab rakkudele energiat, samuti vaske, mis on oluline punaste vereliblede, naha- ja juuksepigmendi, mangaani, naatriumi ja kaaliumi jaoks.

 

 

5. Veresuhkru taseme kontrollimine.

Ajakirjas Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics avaldatud 2016. aasta metaanalüüsi kohaselt võib aloe veral olla prediabeetiliste ja II tüüpi diabeediga inimeste veresuhkru reguleerimisel „teatav potentsiaalne kasu”.

Analüüsis uuriti uuringuid, mis hõlmasid kokku 470 osalejat. Nad olid tarvitanud erinevaid aloe vera preparaate, sealhulgas mahla ja pulbreid.

Teadlased märkisid, et aloe vera mahla tarbimine aitas parandada osalejate seas tühja kõhu veresuhkru taset.

Kuid nad tõid välja, et aloe vera mahla diabeedi mõju lõplikuks kindlaksmääramiseks on vaja suuremaid uuringuid.

 

6. Kõhukinnisuse korral

Aloe vera mahla joomine aitab suurendada teie soolte veesisaldust. Uuringud on näidanud seost soole veesisalduse suurendamise ja peristaltika stimuleerimise vahel, mis aitab teil väljaheiteid normaalselt läbida.

Kui teil on kõhukinnisus või teil on probleeme sagedase kõhukinnisusega, proovige lisada aloe vera mahl oma igapäevarutiini. Aloe aitab normaliseerida ka teie soolestikus olevaid tervislikke baktereid, hoides teie tervisliku soolefloora tasakaalus.

 

7. Aitab kaasa toidu lagundamisele.

Aloe vera mahlas esinevad ensüümid toimivad biokeemiliste katalüsaatoritena, mis lagundavad meie söödavad valgud aminohapeteks. Ensüümid muudavad söödud toidu meie keha kütuseks, võimaldades rakkudel tõhusalt toimida ja töötada. Peamisteks Aloe veras leiduvateks ensüümideks on amülaas, mis lagundab suhkruid ja tärklisi, bradükinaas, mis stimuleerib immuunsüsteemi ning omab valuvaigistavaid ja põletikuvastaseid omadusi, katalaas, mis takistab vee kogunemist organismi, tsellulaas, mis aitab kaasa tselluloosi seedimisele, lipaas, mis aitab kaasa rasvade seedimisele, oksidaas, leeliseline fosfataas, proteolüsaas, mis hüdrolüüsib valgud koostisosadeks, kreatiinfosfokinaas, mis soodustab ainevahetust, ja karboksüpeptidaas.

 

Kuidas olla kindel, et minu joodav aloe vera mahl on parima kvaliteediga?

Esiteks soovitaks kindlasti vaadata, kas on tegu 100% aloe vera mahlaga mahepõllumajanduslikust päritolust ehk ei oleks lisatud vett, suhkrut ja muid mittevajalikke aineid. Aloe vera mahl ise säilib tumedas klaaspudelis värskelt aastaid ja ei ole vaja lisada aineid, mis otseselt viivad kvaliteeti alla vähendades aloveroosi sisaldust.

 

Mis on aloveroos?

Kõrge aloveroosi ja seega toimeaine sisaldus saavutatakse kvaliteetsest aloe verast, mis on kasvanud õiges kliimas, käsitsi töödeldud, kasvatatud ilma pestitsiitideta ja kasutades ainult puhast aloe vera vedelikku nende tegurite koosmõjul - see on küll kallim ja rohkem aeganõudvam protsess ent on seda väärt.

RoheValikus Raabi brändi müüdava aloe vera mahla puhul on garanteeritud  aloveroosi sisaldus 1200 mg aloveroosi / liitris ehk kõrgeim, mis üldse võimalik.

Võrdluseks: keskmine väärtus turul on ainult 400mg aloveroosi / liiter.

 

RoheValikus müüdava aloe vera mahla leiad siit.

 

Kommentaarid