• LADU TÜHJAKS!
 • VÄGA PALJU SOODUSPAKKUMISI!
 • JÄTKUB KIIREMATELE!

Taimne kollageeniehitaja vs loomsed kollageenilisandid.

15.01.2022 / 0 kommentaari
Taimne kollageeniehitaja vs loomsed kollageenilisandid.

Olete ilmselt kuulnud kollageenipreparaatidest, mis aitavad vähendada kortse ja muuta teie nahk siledamaks ning nooremaks. Või ehk olete juba kursis kollageeni mitmetest teistest kasulikest omadustest ning olete otsustanud just selle pärast kollageenilisandeid proovima hakata.

 

Aga millist peaksite ostma? Turul on kahte erinevat tüüpi kollageeni toidulisandeid. Enamik sellest, mida näete reklaamituna, on tavaliselt loomsed kollageenilisandid. Ent on olemas ka taimsed kollageeni ehitajaid. Mis on nende vahe ja kumb on tõhusam?

 

Mida teada loomse ja taimse kollageeni kohta?


Peamiste erinevuste kiire ülevaade:

 • Vegan kollageeni ehitajad annavad teie kehale kollageeni tootmiseks vajalikud koostisosad.
 • Vegan kollageeni ehitajad ei sisalda loomset kollageeni.
 • Vegan kollageeni ehitajad on valmistatud taimsetest koostisosadest.
 • Loomapõhine kollageen on valmistatud loomade sõrgadest, luudest ja nahkadest.
 • Loomne kollageenipulber sisaldab suurema tõenäosusega saasteaineid.

 

Mis täpselt on kollageen?

Kollageen moodustub kolmest keerulisest kiulisest pikaahelalisest valgust, mis keerduvad spiraaliks. See koosneb 19-st erinevast aminohappest. Üle 30% kogu teie keha valkudest koosneb kollageenist. See tähendab, et teie kehas on piisavalt kollageeni, mis on teie tervise jaoks hädavajalik.

Kollageen moodustab teie naha, luud, soolebarjääri, lihased, kõõlused ja liigesed. See toimib nagu liim kogu teie kehale, hoides asju kokku ja töötades korralikult.

Sõna kollageen pärineb tegelikult kreeka sõnast "kòlla" ja prantsuse sufiksist "-geen", mis tähendab liimi tootmist. Teie keha vajab suuremat elastsust, et teil oleks noorema välimusega nahk, tugevamad luud, turvalisem soolestik ja valuvabad liigesed.

Looduslik kollageeni tootmine väheneb vananedes. 35-aastaselt hakkab teie keha kollageeni tootmise kiirus aeglustuma.

Seejärel, 40-aastaselt, muutub teie kollageeni taseme langus kiiremaks, kui teie keha suudab kollageeni toota.

60. eluaastaks on teie kollageenivarud poole väiksemad kui varem, kui olite kahekümnendates ja kolmekümnendates.

Teie keha vajab vajaliku inimkollageeni tootmiseks tuge. See on üks põhjuseid, miks kollageeni lisamine koos tervisliku eluviisiga on vajalik, et hoida teid võimalikult tervena.

 

 

Kuidas teie keha kollageeni toodab?


Enne kui hakkame arutama vegan-kollageeniehitajate ja loomsete kollageenilisandite erinevuste üle, räägime kõigepealt sellest, kuidas teie keha kollageeni toodab.

Te ei pea saama kollageeni välisest allikast. Teie keha toodab teie vajaduste rahuldamiseks iga päev kollageeni.

Kollageeni tootmine on loomulik protsess, milleks teie keha on loodud.

Teie keha kasutab teie taimse dieedi koostisosi ja muudab need seejärel liimilaadseks aineks, mida nimetatakse kollageeniks. Esiteks kasutab teie keha teie toidust saadavat C-vitamiini ja valku, et toota pisikesi molekule, mida nimetatakse prokollageeniks.

Kui prokollageeni molekule toodetakse rohkem, hakkavad nad end üksteise külge liimima. Neid prokollageeni molekulide tükke nimetatakse fibrillideks.

Fibrillid näevad mikroskoobi all uurides välja nagu väikesed nöörid.

Kui fibrillid ühenduvad üksteisega ja ankurduvad, hakkavad nad välja nägema nagu võrk. Seda täielikult moodustunud võrku nimetame kollageeniks.

 

Teie keha vajab kollageeni tootmiseks kolme asja: C-vitamiini, mineraale ja aminohappeid.

Enamik inimesi sööb rohkem valku, et tõsta oma kollageeni taset. Enamasti on teie toidus juba piisavalt valku.Tõenäoliselt vajate kollageeni kiiremaks tootmiseks hoopis rohkem C-vitamiini ja mineraalaineid.

C-vitamiin on kollageeni tootmise protsessis lahutamatult läbi põimunud. Selle näite saate vaadata skorbuudi epideemiast, mis juhtus meremeestega 1500.–1800. aastatel. Need meremehed sõid merel olles palju liha, kuid nad ei söönud värskeid puu- ega köögivilju. Köögivilju ei saanud tollal paadis kuidagi konserveerida. Juhtus see, et nende keha kaotas kiiresti kollageeni ja ei suutnud toota rohkem kollageeni ilma C-vitamiinita köögiviljadest ja puuviljadest.

Nad kaotasid hambad. Nende igemed veritsesid. Nende nahal tekkisid lööbed. Nende juuksed langesid välja. Nende lihased nõrgenesid. Nad sõid palju valku, kuid nad vajasid oma dieeti rohkem köögivilju. Ilma C-vitamiinita ei suuda teie keha kollageeni toota. Sellepärast peate kindlasti saama oma toidust palju C-vitamiini, et püsida tervena.

 

Mõned C-vitamiini sisaldavad puu- ja köögiviljad on järgmised: apelsinid, kiivid, sidrunid, brokkoli, guajaav, lillkapsas, rooskapsas, paprika.

 

Teie kollageeni tootmine aeglustub ka siis, kui te ei järgi tervislikku eluviisi. Suitsetamine, joomine, ebapiisav magamine ja liiga vähene liikumine põhjustavad teie kehas vähema kollageeni tootmist.

Tervislik toitumine on oluline, kuid see on vaid üks tükk suuremast puslest, et hoida oma keha tervena ja toota palju kollageeni. Pidage alati meeles, et tõeline tervis ei saa tekkida vaakumis.

Tervenema hakkamiseks ja täisväärtuslikumaks eluks peate järgima tervislikku eluviisi kõigis oma elu osades.

 

 

Mis põhjustab kollageeni langust?

 

1. Autoimmuunhaigused
On mitmeid autoimmuunhaigusi, mis põhjustavad kollageeni langust peamiselt seetõttu, et need on suunatud kehas leiduvatele valkudele. Näiteks kollageenveresoonkonna haigus on rühm häireid, mis mõjutavad teie sidekude ja kuna kollageen on valgupõhine sidekude, mõjutab see oluliselt valku.

See seisund tekib seetõttu, et teie immuunsüsteem ründab ekslikult teie kehakudet, mille tulemuseks on põletik. Kollageenveresoonte haigus on inimestel erinev ja olenevalt konkreetsest haigusest.

 

2. Suitsetamine
Suitsetamine ei ole kunagi kehale kasulik, kuna see võib põhjustada tõsiseid kahjustusi. Tubakas sisalduvad kemikaalid võivad kahjustada teie elastiini ja kollageeni varustust. Nikotiin, mis on tubaka peamine koostisosa, võib piirata teie veresooni, mõjutades negatiivselt toitainete ja hapniku kohaletoimetamist kehasse.

 

3. Ultraviolettkiired (UV).
UV-kiirgus võib põhjustada kollageeni lagunemist kiiremini kui vananemine. Kui see siseneb nahka, pärisnahasse või keskmisesse kihti, põhjustab see teie elastiini ebanormaalset kogunemist. Elastiini kogunemine paneb teie kehas tootma mõningaid ensüüme, mis lagundavad kollageeni. Pidev kokkupuude UV-kiirtega võib potentsiaalselt kiirendada kahjustuse protsessi, mis põhjustab lõtvumist ja kortsude teket.

 

4. Suur suhkru tarbimine
Liiga palju suhkrut võib teie nahka negatiivselt mõjutada. Kui teie keha saab suhkrut, kinnituvad suhkrumolekulid glükoosiprotsessi kaudu kollageeni ja elastiini külge. See protsess loob täiustatud glükosüülimise lõpp-produktid (AGE), mis põhjustab tuhmi nahka, peeneid jooni ja kortse. AGE-d võivad samuti häirida elastiini ja kollageeni tootmist kehas, takistades teie nahal kudede paranemist. AGE-de määratlus: lipiidid või valgud, mis glükeeritakse suhkruga kokkupuutel, mis võib kaasa aidata vananemisele ja degeneratiivsete haiguste arengule.

 

5. Vabad radikaalid ja saaste
Kokkupuude vee või õhusaastega võib põhjustada enneaegseid vananemisilminguid ja muid nahahaigusi. Reostusest tulenevad vabad radikaalid võivad kahjustada teie kollageenivarusid, põhjustades peeneid kortse ja hüperpigmentatsiooni.

 

 

Mis juhtub, kui kaotate oma kehas kollageeni?


Kollageen on teie kehas kõige rikkalikum valk, nii et kui selle tase vananedes oluliselt langeb, tekivad mõned terviseprobleemid. Kuigi te ei saa kollageeni taset mõõta, näitavad järgmised sümptomid valgu taseme langust:

- Seedetrakti probleemid seedetrakti limaskesta hõrenemise tõttu

- Osteoartriit või liigesevalu kulunud kõhre tõttu

- Lihaste nõrgenemine või kokkutõmbumine

- Vähem paindlikud sidemed ja kõõlused

- Kortsud

- Naha lõtvumine

 

Erinevus vegan-kollageeniehitajate ja loomse kollageeni vahel.


Nüüd on aeg rääkida taimsest kollageenist ja loomsest kollageenist ning selle vahest.

Alustame loomsetest toidulisanditest. Enamik riiulitel olevatest kollageenilisanditest on loomsed kollageenilisandid. See tähendab, et need toidulisandid pärinevad loomade kapjadest, nahast, luudest ja liigestest.

Enamik loomset kollageeni on tehasepõllumajanduse kõrvalsaadus, kus pestitsiide ja herbitsiide, nagu glüfosaat, hoitakse luudes. Ettevõtted, kes toodavad neid loomseid kollageenilisandite pulbreid, muudavad loomade kollageeni peamiselt maitsetuteks või maitsestatud pulbriteks, mida saate segada kohvi sisse või panna smuuti sisse.

Nende toidulisandite idee seisneb selles, et võttes loomset kollageeni, siis võib asendada kollageeni taset teie kehas. Näiteks kuna kollageeni tase liigestes hakkab vananedes kahanema, peaksid loomsed kollageenipulbrid asendama kaotatud kollageeni.

 

Mis on loomsete kollageeni toidulisandite negatiivsed küljed?

Loomne kollageen

Nende toidulisanditega on siiski paar probleemi. Esimene probleem on see, et saasteaineid leidub sageli loomsetes kollageenilisandites. Nende saasteainete hulka kuuluvad antibiootikumid, retseptiravimite metaboliidid, steroidid, insektitsiidid ja parabeenid. Ükski neist pole teie kehale kasulik.

Consumer Wellness Center viis läbi uuringu, milles testiti kaheksat populaarset luupuljongit ja luupuljongitoodet, nagu kollageenilisandid. Nad katsetasid neid tooteid, et teha kindlaks, kas seal on keemilisi pestitsiide, ravimeid, tööstuskemikaale, toksikoloogilisi kemikaale ja toidulisandite kemikaale.

See uuring ei olnud kallutatud, kuna ettevõtted ei saanud uuringusse kaasamise või sellest väljajätmise eest maksta. Pärast testimise lõpetamist leidsid nad paljudest loomsetest kollageenipulbritest antibiootikume, ravimeid ja kemikaale.

Ettevõte viib endiselt läbi uuringuid, et teha kindlaks nende toodete ohutus. Üks asi, mida meeles pidada, on see, et nendes pulbrites sisalduvad antibiootikumid võivad suurendada antibiootikumiresistentsuse probleemi tekkimise ohtu.

 

Kuna kollageenilisandeid soovitatakse võtta iga päev, et mõju tõeliselt tunda, võib antibiootikumiresistentsus muutuda reaalsuseks palju kiiremini, kui arvate. See tähendab, et kui jääte väga haigeks ja vajate antibiootikume, ei ole retseptiravimite võtmine nii tõhus.

Dr Mark Moyad, kes on Michigani ülikooli ennetava ja alternatiivse meditsiini direktor, on samuti mures kahjulike raskemetallide, nagu vask ja arseen, esinemise pärast kollageenilisandites. Kui loomseid kudesid töödeldakse ja jagatakse pulbriteks, eritavad need tavaliselt halva päritolu kreatiniiniks, mis võib olla mürgine.

Teine probleem, mida dr Moyad oma raamatus The Supplement Handbook märgib, on kollageenilisandite imendumise tõenäosus: "Pole sugugi selge, kas kollageeni söömine suurendab teie kehas selle taset." Loompõhise kollageeni peamine probleem on see, et see ei lahenda kollageeni kadumise algpõhjust. See on nagu sidevahendite asetamine kriimustuste peale. Kuid te ei vaata alla, et näha asju, mille otsa te pidevalt komistate, mis põhjustavad teil kukkumist ja põlvede vigastamist.

 

Kollageeni tootmist mõjutavad mitmed erinevad tegurid. Kui otsustate kasutada loomset kollageenilisandit või vegan-kollageeni ehitajat, võtke kindlasti kasutusele meetmed, et muuta oma elustiil üldiselt tervislikumaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et täiskujulise (loomadest pärit) kollageeni tihedalt keerdunud spiraal on seedimise käigus raskesti lagunev ja liiga suur, et läbida sooleseina, seega ei ole loomadelt saadud kollageen tõhus suukaudne lisand.

 

 

Vegan kollageeni ehitajad

 

Vegan kollageeni peptiidide ehitajad toimivad väga erinevalt loomsetest kollageenilisanditest. Vegan kollageeni peptiidide ehitajad ei ole tegelikult valmistatud kollageenist.

Nagu nimigi ütleb, aitavad need taimsed kollageenilisandid teie kehal ise oma kollageeni luua.

Taimsed kollageeni ehitajad töötavad sarnaselt toidu tellimiskarbi teenusega. Ostes toidu tellimiskarbi, toimetatakse kõik retsepti koostisosad teie ukseni. Teil on retsepti tegemiseks vajaliku iga koostisosa täpne kogus.

Seejärel pole vaja teha muud, kui koostisosad küpsetada ja voila! Teil on maitsev söök.

 

Põhimõtteliselt annavad vegan-kollageeni ehitajad teie kehale kõik koostisosad, mida see vajab, et toota rohkem kollageeni. Teie keha toodab juba loomulikult ise kollageeni. Kuid kui te ei saa piisavalt seda, mida teie keha vajab, aeglustab see kollageeni tootmist. See juhtub vananedes kiiremini. Vananemise tagajärgedega võitlemiseks vajate oma dieeti rohkem toitaineid. Vegan kollageeni toidulisand aitab teil neid vajadusi hõlpsamini täita.

See ei tähenda, et peaksite hommikukohvi sisse segama mõne pulbri lisamisega toitva toidu söömise ja tervisliku eluviisi.

Kollageeni ehitajad on toidulisand. Need peaksid täiendama seda, mida te juba oma elus teete, et hoida end tervena. Oluline on märkida, et te ei pea olema vegan, et valida taimne kollageeni ehitaja. Vegan kollageenpeptiidide ehitajad on valmistatud ilma loomsete saadusteta, kuid see ei muuda neid vähem tõhusaks.

 

Nagu varem mainitud, toodab teie keha kollageeni valkude peptiididest ja C-vitamiinist. Kumbki neist ei pea olema loomsed koostisosad. Tegelikult on parimad C-vitamiini allikad puu- ja köögiviljad.

Sunwarrior Vegan kollageeni ehitav peptiidipulber sisaldab kõiki koostisosi, mida teie keha vajab oma kollageeni tootmiseks. See ei ole väline kollageen, mis tuleb loomalt teie kehasse. Kollageeniehitaja suurendab teie keha loomulikku kollageeni tootmist!

 

Sunwarriori kollageeni peptiide ehitav pulber sisaldab:

 • C-vitamiin
 • Astelpaju - Astelpaju on taim, milles on kümme korda rohkem C-vitamiini kui apelsinis.
 • Riisi peptiidid - Riisi peptiidid tugevdavad rakkude hüdratsiooni, vähendavad rakusurma ja -kahjustusi ning hoiavad nahka aktiivselt siledana.
 • Hüaluroonhape - Hüaluroonhape suurendab teie kehas kollageeni taset ning muudab teie naha nähtavalt nooremaks ja niisutatumaks.
 • Ränidioksiid bambusest
 • Tremella seened
 • Biotiin
 • Mineraalide jälgi
 • Spirulina - Spirulina on üks toitainerikkamaid toiduaineid Maal. Üle 65% selle koostisest on valmistatud aminohapetest.
 • Rohelised lehtköögiviljad

Kõik need koostisosad valiti konkreetsel eesmärgil.

 

Sunwarrior sisaldas oma koostisesse ka mikroelemente, kuna need on vajalikud ka kollageeni tootmiseks. Mikroelemendid kiirendavad paranemisprotsessi, mis on kollageeni tootmiseks ja taastamiseks hädavajalik. Koostisainetes on ka tumeroheliste lehtköögiviljade segu. Nii lehtkapsas kui ka spinatis on A- ja C-vitamiini, mis aitavad teie kehal rohkem kollageeni toota. Nende köögiviljade antioksüdandid aitavad kaitsta teie keha ka vabade radikaalide eest.

Orgaanilised Tremella seened toimivad sarnaselt hüaluroonhappega. Need seened tõmbavad ümbritsevast piirkonnast niiskust teie nahka, et sügavuti niisutada teie jumet ja keha. Osakesed on eriti väikesed, nii et nad tungivad sügavale teie kehasse, et kõiki teie rakke tõeliselt niisutada.

Sunwarrior soovis luua tooteid, mida nad tundsid enda ja oma pere jaoks ohutuna. Need pärinevad parimatest taimsetest koostisosadest. Nii saate olla kindel, et Sunwarriori tooted on puhtad, teile sobivad ega sisalda täiteaineid. Meie missioon on planeeti toita ja muuta.

 


Võrreldes loomseid kollageeni toidulisandeid ja vegan kollageeni ehitajaid, on selge, et viimane sobib ideaalselt kollageeni tootmise suurendamiseks kehas. Loomadest tehtud kollageenilisandid võivad sisaldada teie kehale kahjulikke kemikaale.

Te vajate õigeid "ehitajaid", mis aitaksid luua kollageeni loomulikult ja suurendada valkude sisaldust teie kehas. Kui otsite tervislikku viisi kollageenitootmise suurendamiseks, valige vegan-kollageeniehitajad.

 

RoheValikust leiab väga mitmeid ülikvaliteetseid taimseid kollageeniehitajaid - nii pulbri kui ka kapslite kujul.

Oleme pannud rõhku justnimelt sellele, et valida välja vaid kõige kvaliteetsemad ning tõhusamad taimsed kollageeniehitajad: 

 

Muuda Kollageeni kapslid, SunWarrior, 30tk Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Naturaalne", Sunwarrior, 500g Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Šokolaad", Sunwarrior, 500g Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Soolatud Karamell", Sunwarrior, 500g Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Tahiti Vanill", Sunwarrior, 500g Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Šokolaad", Sunwarrior, 25g Kollageeni Ehitusvalgu Peptiidid "Tahiti Vanill", Sunwarrior, 25g Kollageeni Booster + Super Rohelised "Naturaalne", Sunwarrior, 300g Kollageeni Booster + Super Rohelised "Pina Colada", Sunwarrior, 300g

Kommentaarid